ORGANIZUJE ESTET

Skwer Wł. Strakacza i Biesiada na jego cześć Wyróżniony

Musiało upłynąć wiele lat, zanim zapoczątkowana przez Skierniewickie Bractwo Piwne inicjatywa nadania skwerowi przy zbiegu ulic Jagiellońskiej i Konstytucji 3 Maja imienia Władysława Strakacza zakończyła się pomyślnie – 14 marca 2014 r. Rada Miasta Skierniewic podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Nadarza się więc wspaniała okazja, aby uczcić ten fakt

Skwer im. Władysława Strakacza to niewielki, ale szczególny fragment Skierniewic. Położony jest bowiem przy dawnej bramie wjazdowej do Browaru Parowego Strakacza i przy Sejmiku. To właśnie tutaj, w sobotę 14 czerwca, rozpoczniemy uroczystość, podczas której przywołamy i uhonorujemy postać Władysława Strakacza – przedsiębiorcy, wielkiego społecznika i honorowego obywatela naszego miasta.

Udział w wydarzeniu zapowiedział bratanek Władysława Strakacza, Stanisław Strakacz z małżonką, będą przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach, której Władysław Strakacz był naczelnikiem. Pojawią się pasjonaci motoryzacji, dla których właściciel browaru był w Skierniewicach pionierem. Oczekujemy na imprezie licznych gości, przedstawicieli stowarzyszeń piwnych, Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, Grupy Rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty, osoby które pracowały w browarze jak też mieszkańców pamiętających tamte dawne czasy.

Wyjątkowość chwili uświetni występ Miejskiej Orkiestry Dętej, a w dawny klimat wprowadzi nas grupa teatralna Com.pl.ex, przedstawiając epizod zaczerpnięty z widowiska historycznego „Tak dawniej bywało w Skierniewicach”, oparty na tekście Wiesławy Balcerskiej i aranżacji muzycznej Witolda Marjańskiego. Organizatorzy radzi byliby przywitać gości ubranych na tę okoliczność w stroje retro.

Punktem kulminacyjnym oficjalnej części uroczystości będzie wkopanie Kapsuły Czasu oraz oznakowanie skweru.

Kolejna część programu stanowić będzie BIESIADA SKIERNIEWICKA, która odbędzie się przy ul. Mickiewicza 11 w Drugim Domu i jest przewidziana dla wszystkich chętnych.

W tym przypadku także stroje retro mile widziane.

W programie przewidziane są między innymi:

PIW PAW - prezentacja zaproszonych browarów i degustacja mało znanych gatunków piwa oraz wykłady o piwie,

NAWARZ SOBIE PIWA – warsztaty dla amatorów domowej produkcji piwa,

PIOSENKA BIESIADNA – z udziałem zespołów: Robin’s Band, Geen Craft oraz Marka Sadowskiego i Andrzeja Nowakowskiego,

WYBORY AFRODYTY Z PIANY,

Rozstrzygnięcie konkursu na przekąskę piwną,

GRUNT TO RODZINKA – zabawy i konkursy, w tym także dla dzieci,

TU SIĘ ISKRZY - ognisko dla wszystkich uczestników imprezy połączone z degustacją chleba z Piekarni MAKÓW, oraz degustacją i pieczeniem kiełbasek Zakładów ŚCIBIORÓW,

A na koniec AFTER PARTY – wieczór w Drugim Domu.

Wstęp na Biesiadę jest bezpłatny, ale niestety ograniczony ilością miejsc. Karty wstępu będą dostępne będą u organizatorów oraz ambasadorów imprezy.

 

Pora i miejsca:

- godz. 15.00 - Skwer im. Władysława Strakacza (przed Starostwem Powiatowym) u zbiegu ul. Konstytucji 3-Maja i ul. Jagiellońskiej

- godz. 16.00 -  Klub Drugi Dom, ul. Mickiewicza 11

Organizatorzy:

Skierniewickie Bractwo Piwne, Klub Drugi Dom, Agencja ESTET

 

aktualne i rozszerzone informacje i materiały >>> skierniewice24.pl

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Copyright © 2013 ESTET